No.1 YEI

У Львові визначили найкращі проекти Школи соціального підприємництва

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
В рамках Школи молодіжного соціального підприємництва, яку проводив Інститут міста у партнерстві з Інститутом розвитку міст (Краків), відбулись фінальні презентації проектів. Три найкращі проекти отримали сертифікати на фінансування обладнання чи послуг, які можуть знадобитися початкуючим підприємцям. 

Перед журі стояла доволі нелегка задача - обрати найбільш перспективні бізнес-проекти соціального підприємництва. Переможцями стали львівські проекти «Інклюзивного ІТ» Романа Боренька та Романа Криштофа,  проект створення «Street Art Cluster» Тараса Довгалюка, а також «Майстерня вуличних меблів» Дарини Подолян з Чернігова. Переможці отримають часткове дофінансування та можливість безкоштовно до кінця року працювати в новоствореному коворкінгу для соціальних підприємців

 
Наталя Винярчук, координатор Школи молодіжного соціального підприємництва YEI, Інститут міста: 
 
«Для нас неабиякою несподіванкою стала різноплановість проектів учасників Школи зі Львова, Харкова, Чернігова та Рівного. Проекти над якими вони працювали стосувались енергоощадних технологій, екології, урбаністики, будівництва соціального житла та створення інклюзивних просторів та нових робочих місць для людей з обмеженими можливостями. І звичайно те, що їх всіх об’єднувало – це соціальна складова і прагнення вирішити конкретну проблему в суспільстві».
 
Кароль Янас, керівник проектів Інституту розвитку міст (Краків, Польща):
 
«Я під великим враженням від того, що мав нагоду тут побачити. Я знав про ці проекти в рамках Школи YEI і ці ідеї мені дуже подобалися. Але коли я побачив це на живо – мене це справді вразило. Те, що ми мали тут обрати проекти для нагородження –  це був справді тяжкий вибір. На мою думку, абсолютно всі проекти надаються до втілення та повинні бути продовжені. І я думаю, що ми, спільно з Інститутом міста, будемо думати, у який спосіб продовжувати те, що тепер почалося в Інкубаторі. Тож я маю надію, що це лише початок. І сподіваюсь, що ці проекти також дійдуть до Польщі, бо це речі, якими варто хвалитися, ділитися і на цьому грунті співпрацювати». 
 
Роман Зінченко, голова правління Української мережі енергетичних інновацій Greencubator:
 
«Дуже важливий той момент, що в Україні з’являється ідея, що вирішення складних соціальних питань – це не тільки така модель соціального захисту, це модель надавання людям нової можливості. Саме через це соціальне підприємництво – важлива тенденція. Деякі з проектів, які тут озвучувались, можуть вплинути на життя не десятків, а на десятки мільйонів людей. Важливо, щоб ми дивились не тільки на локальні виклики, але і на їх глобальний вимір. Я просто бачу декілька настільки крутих речей, і якщо вони вистрілять, то це буде дуже цікаво. Я просто буду гордитися, що я сидів у цьому залі і бачив їхні виступи».
 
Мар’яна Соха, координатор зовнішніх зв'язків ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги Оселя» :
 
«Я вражена великою кількістю дуже класних ініціатив. Я бачу, що потенціал дуже великий і є дуже багато молодих цікавих людей, які готові змінювати наше суспільство і впроваджувати дуже класні ідеї – і це дуже тішить. Окрім того, я зустріла тут багатьох людей, з якими ми перетинаємось в якихось сферах. Зокрема з учасницею Школи YEI Оксаною Майбородою ми плануємо встановлювати сонячні колектори. Ми про це давно тихенько мріяли і навіть нікому не говорили. Наша діяльність полягає в тому, щоб переробляти вживані речі – це дуже співзвучно з тим, щоб використовувати альтернативні джерела енергії. Взагалі, можна знайти багато точок перетину, де ми можемо робити спільні класні справи».
 
 
 
Ольга Муха, культур-аналітик, голова Української асоціації культурологів (Львів), кандидат  філософських наук, доцент:
 
«Такі школи перекривають ту нішу, якої в нас в Україні практично немає – неформальної освіти. Тут віддача від людей в рази відрізняється тої, яку отримуєш у освіті формальній. Я отримала велике задоволення, бо побачила те, чого часто бракує у ВУЗі – людей з очима, палаючими бажанням та жагою щось робити, хоча багато хто довкола каже їм «Ти не зможеш! Та то такий проект ! Та тебе задушать», а вони кажуть «так, так» – і повзуть помаленьку в своєму керунку. Через те бажання і те натхнення, яке вони мають, я впевнена, що більшість цих проектів – можливо не в такому форматі, в якому вони були представлені сьогодні – будуть реалізовані. Бо це те, чим ці люди живуть. І тут не питання фінансової доцільності чи фінансування – це реально живі проблеми, які вони хочуть вирішити». 
 
Нагадамємо, що Школа молодіжного соціального підприємництва – це новий проект Інституту міста, покликаний підтримувати розвиток бізнес-середовищ у Львові. Навчання у Школі відбувалося за модульною системою: будли проведені дві навчальні сесії 24 – 27 вересня та 1 – 4 жовтня. Окрім того, учасники програми мали змогу консультуватися з менторами – експертами у галузі. 
 
Довідка: 
Проект створення Інкубатору Молодіжного підприємництва (YEI - Youth Entrepreneur Incubator) реалізовується Інститутом міста у Львові у партнерстві з Інститутом розвитку міст у Кракові та Startup Depot у Львові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога розвитку 2015».

Please publish modules in offcanvas position.